ABD Hazine Bakanlığı, Kripto Cüzdanlarıyla İlgili Açıklama Yaptı!

ABD Hazine Bakanlığı, Kripto Cüzdanlarıyla İlgili Açıklama Yaptı!

Haberler
Ocak 31, 2022 tarafından Regulas
86
30 Ocak’ta ABD Hazine Bakanlığı, ‘Yarıyıllık Düzenleyici Gündem ve yıllık düzenleyici plan’ kapsamında kriptoyla ilgili iki önemli yasa tasarısını listeledi. Önerilen iki kuralda hazine, KYC kaydını uygulamak için barındırılmayan veya kendi kendine barındırılan kripto cüzdanlarını gerektiren tartışmalı faturayı içeriyor. “Dönüştürülebilir Sanal Para Birimi veya Dijital Varlıkları İçeren Belirli İşlemler İçin Gereklilikler” olarak adlandırılan yasa tasarısı
abd-hazine-bakanligi-kripto-cuzdanlariyla-ilgili-aciklama-yapti

30 Ocak’ta ABD Hazine Bakanlığı, ‘Yarıyıllık Düzenleyici Gündem ve yıllık düzenleyici plan’ kapsamında kriptoyla ilgili iki önemli yasa tasarısını listeledi. Önerilen iki kuralda hazine, KYC kaydını uygulamak için barındırılmayan veya kendi kendine barındırılan kripto cüzdanlarını gerektiren tartışmalı faturayı içeriyor.

“Dönüştürülebilir Sanal Para Birimi veya Dijital Varlıkları İçeren Belirli İşlemler İçin Gereklilikler” olarak adlandırılan yasa tasarısı ilk olarak Aralık 2020’de sunuldu, ancak Biden İdaresi’nin o sırada tüm federal düzenleyici teklifleri görevlendirdikten sonra dondurmasıyla geçici olarak askıya alındı.

Taslak mevzuatın onaylanması halinde, Bankalar ve Finansal Suçları Uygulama Ağı (FinCEN) ile kripto para borsaları için CVC/LTDA işlemleri ve karşı taraf ile ilgili gerekli bilgileri zorunlu olarak paylaşmalarını gerektiren bir raporlama şartı getirecek. CVC, dönüştürülebilir sanal para birimi anlamına gelir ve LTDA, yasal ihale dijital varlıkları anlamına gelir.

Buna ek olarak, fatura ayrıca karşı taraf barındırmayan ve ya kendi kendine barındırılan bir kripto cüzdanıysa hatta işlem boyutu 10.000 dolardan büyükse bile KYC kurallarını uygulamalarını da gerektirecek.

2020’de tanıtıldığında, tasarı, beraberinde gelebilecek gizlilik sorunlarını ve toplu gözetimi vurgulayan kripto savunucuları tarafından endişeyle karşılandı. Ayrıca, çoğu hizmet sunmak için DeFi teknolojisini kullandığından bazı cüzdanların raporlama gereksinimlerini karşılayamayacağını da belirttiler.

Taslak düzenlemenin Eylül 2022’ye kadar nihai hale getirileceği de ortaya çıktı. Tasarı, Biden İdaresi’nin kripto varlıkları üzerinde düzenleyici bir çerçeve oluşturmayı hızlandırmaya çalıştığı sırada geliyor. ABD Hazine Bakanlığı, önümüzdeki ay kripto para birimleri için bir icra emri yayınlamayı planlıyor.

Özel Haberler, sitemizde yayınlanan yazılardan haber almak için Twitter, Instagram hesaplarımızı ve Telegram ile Youtube kanalımızı takipte kalın!

Add a comment

Telegram Kanalımızda Günlük Haftalık Kripto Analizleri Başladı!

X