Bag Nedir? Bag Holder Ne Anlama Gelir?

Bag Nedir? Bag Holder Ne Anlama Gelir?

Rehber
Ocak 11, 2022 tarafından OttOCrypto
309
Bag holder ne demek “Bag” kısaca kripto para portföyü olarak adlandırılabilir. Sizin için. Bag Nedir? ve Bag Holder Nedir? sorularına yanıt aradık.  Bag / Çanta (Sepet) Nedir? Basit ve net şekliyle herhangi bir kripto para birimini elde tutmaya yarayan çantalara “Bag” denir. Çanta kelimesinin İngilizce karşılığı olan kelimenin tam karşılığı aslında “sırt çantası”dır. Bag Holder
Bag Holder

Bag holder ne demek “Bag” kısaca kripto para portföyü olarak adlandırılabilir. Sizin için. Bag Nedir? ve Bag Holder Nedir? sorularına yanıt aradık. 

Bag / Çanta (Sepet) Nedir?

Basit ve net şekliyle herhangi bir kripto para birimini elde tutmaya yarayan çantalara “Bag” denir. Çanta kelimesinin İngilizce karşılığı olan kelimenin tam karşılığı aslında “sırt çantası”dır.

Bag Holder / Çantacı (Sepetçi) Nedir?

Gelecekte iyi kazanç elde edeceğine inandığı kripto paraları düşük fiyatlardan yüksek adetlerde alarak stoklayan kişiye bag holder denir. Kripto paraların yükselişi ile dillere pelesenk olsa da, ekonomi jargonunda çok zamandır kullanılan bir borsa tabiridir.

Bag holder, düşük fiyatlarla elde ettiği kripto paraları güvenli bir şekilde çantasına atar ve sabırla yatırımının değer kazanmasını bekler.  Aynı zamanda yatırımının değeri sıfıra doğru gittiği halde ısrarla elinde tutmaya devam eden yatırımcılar için kullanılan alaycı bir ifadedir. Bu davranışın üç ana sebebi vardır;

  • Yatırıma tutunan yatırımcı bir gün işlerin toparlanacağını umar.
  • Yatırımcı kazanca odaklanmaktan ziyade zararı telafi etmeye odaklanma eğilimindedir.
  • Başarısız bir yatırımın son sahibi olarak para kaybetme eğilimindedir ve bu yaklaşımı değiştiremez.

Bag Holder Nedir?

Bag Holder Teriminin Tarihçesi Ve Psikolojik Altyapısı

Bu terimin aslında Büyük Buhran’da çorba sırasındaki insanların ellerinde tuttukları patates poşetlerinden geldiği söylenir. Terim o zamandan beri modern yatırım sözlüğünün bir parçası olmuştur.

Bir yatırımcının halka açık yeni bir teknoloji girişiminin 100 hissesini satın aldığını varsayalım. Hisse fiyatı ilk halka arz sırasında artmasına rağmen, analistler iş modelinin doğruluğunu sorgulamaya başladıktan sonra hızla düşer. Daha sonraki zayıf kazanç raporları, şirketin mücadele ettiğini ve sonuç olarak hisse senedi fiyatının daha da düştüğünü gösterir. Bu uğursuz olaylar dizisine rağmen yatırımcı hisseyi elinde tutmaya devam eder.

Terim neredeyse değersiz olana kadar değeri düşen bir menkul kıymette pozisyon tutan yatırımcıyı tanımlamak için kullanılan gayri resmi bir ifadedir. Genellikle tasarruf etkisine veya batık maliyet yanlışlığına yenik düşen yatırımcı mantıksız bir şekilde uzun zaman boyunca pozisyonuna yapışır.

Bag Nedir? Bag Holder Nedir? sorularınıza geniş bir açıklama getirmeye çalıştık. Sizin de konu hakkındaki fikirlerinizi almak ve benzeri sorularınıza yanıt bulabilmeniz adına buradayız.

Add a comment

Telegram Kanalımızda Günlük Haftalık Kripto Analizleri Başladı!

X