Elastos (ELA) Nedir? Madenciliği Var Mı?

Elastos (ELA) Nedir? Madenciliği Var Mı?

Blockchain Kripto Paralar
Şubat 6, 2022 tarafından dexscrıbe
109
Elastos (ELA) Nedir? Elastos (ELA) Nedir? Kendini internetin blockchain destekli bir versiyonu olarak gören ve bu yolda ilermeyi sürdüren projedir. Projeden sorumlu ekibe göre; web3 hayatımıza entegre olmaya başlamasıyla merkezsiz aplikasyon (Dapp) platformlarının ölçeklendirmede sınırlamalar yaşayacağımızı, dolayısıyla bu sınırlamaların ekosisteme problem oluşturacağını söylüyorlar. Elastos bu sınırlamaların çoğunu çözdüğünü iddia eden, merkezi olmayan uygulamalar veya kısaca
elastos-nedir

Elastos (ELA) Nedir?

Elastos (ELA) Nedir? Kendini internetin blockchain destekli bir versiyonu olarak gören ve bu yolda ilermeyi sürdüren projedir. Projeden sorumlu ekibe göre; web3 hayatımıza entegre olmaya başlamasıyla merkezsiz aplikasyon (Dapp) platformlarının ölçeklendirmede sınırlamalar yaşayacağımızı, dolayısıyla bu sınırlamaların ekosisteme problem oluşturacağını söylüyorlar. Elastos bu sınırlamaların çoğunu çözdüğünü iddia eden, merkezi olmayan uygulamalar veya kısaca Dapp‘ler için bir platform sunar. Elastos’a göre akıllı sözleşmeler, harika olsalar da yavaşlar, hiç esnek değiller ve uygulamalar için elverişsizler.

Elastos (ELA) Hangi Altyapıyı Kullanıyor?

Elastos (ELA) kendi blok zincirini kullanmaktadır. Bu blok zincir dört sütuna sahiptir. Bunlar blok zinciri, çalışma zamanı, taşıyıcı ve yazılım geliştirme kiti’dir.

Blok zinciri; her bir uygulamanın işlevselliğini ayıran ana zincir ve yan zincirler arasında uygulamadır.
Çalışma zamanı; merkezsiz aplikasyonlar (Dapp)’ları Elastos işletim sisteminin dışında hep birlikte çalıştırma esnekliği sağlar.
Taşıyıcı; hesaplama gücününü ve depolama alanını diğer kullanıcılara da kiralayabileceğiniz eşler arası merkezi olmayan bir internet hizmetidir.
Yazılım geliştirme kiti; uygulamaları Elastos dışı uygulamalar için faydalı olan Akıllı Web’e bağlar. ElastOS uygulaması, merkezi olmayan ekosistemin tamamını bir Uygulamaya getirir. Elastos Smartweb’in bu amiral gemisi ürünü, tüm merkezi olmayan ekosistemi tek bir uygulamada toplar.

 

Elastos (ELA) Kurucuları Kimlerdir?

Elastos (ELA), Microsoft ve Kortide’de çalışmış şu an Elastos Vakfı’nın başkanı olan Rong Chen tarafından kuruldu.

Elastos (ELA) Piyasalara Ne Zaman Girdi?

Elastos (ELA) 2018’da piyasaya sürüldü.

Elastos (ELA) Madenciliği Varmı?

Elastos (ELA) madenciliği yoktur.

 

Elastos (ELA) Hangi Borsalarda Satılıyor?

Elastos (ELA) Market hacmine göre ilk 10 borsa şu şekildedir

  1. KuCoin
  2. Huobi Global
  3. Bittrex
  4. ProBit Global
  5. Uniswap (V3)
  6. CoinEx
  7. CoinDCX
  8. AEX
  9. Pionex
  10. Jubi

 

Elastos (ELA) Arzı Ne Kadardır?

Coin Market Cap verisine göre;

Dolaşan Arz; 20,346,868 ELA
Maksimum Arz; 28,220,000 ELA
Toplam Arz; 24,940,212 ELA’dır

Elastos (ELA) En Düşük Ve En Yüksek Fiyatı

Word Coin Index verisine göre; 24 Şubat 2018 de 89 usd yi gören Elastos (ELA), şuanki fiyatı 4 usd’dır.

Elastos (ELA)’i Benzersiz Yapan Nedir?

Elastos (ELA) merkezsiz aplikasyon Dapp‘ler için bir platformdur sunar. Bu platform içeriğinde dört sütuna sahiptir. Bunlar blok zinciri, çalışma zamanı, taşıyıcı ve yazılım geliştirme kiti’dir.

 

Elastos (ELA) Geleceği Var Mı?

Web3 hayatımıza entegre olmaya başlamasıyla, merkezsiz aplikasyon (Dapp) platformlarının ölçeklendirmede sınırlamalar yaşayacağımızı dolayısıyla bu sınırlamaların ekosistemde problemler oluşturacağını belirten proje ekibi, Elastos platformundaki sütunlar üzerinden sorunsuz bir Dapp inşa edileceğini ve bu sayede gelecek zamanlarda web3 kaynaklı problemlerin Elastos tarafından çözüme kavuşacağını düşünüyor.

Bu İçerik Yatırım Tavsiyesi Değildir!

 

Özel Haberler, sitemizde yayınlanan yazılardan haber almak için Twitter, Instagram hesaplarımızı ve Telegram kanalımızı takipte kalın!

Add a comment

Telegram Kanalımızda Günlük Haftalık Kripto Analizleri Başladı!

X