Goldman Sachs, Bitcoin ve Altcoinler Hakkında Yorum Yaptı!

Goldman Sachs, Bitcoin ve Altcoinler Hakkında Yorum Yaptı!

Altcoin Bitcoin Haberler
Ocak 28, 2022 tarafından Regulas
114
Goldman Sachs, Perşembe günü yayınladığı bir raporda, kripto para piyasasındaki son geri çekilmenin ana akım benimsemenin “iki ucu keskin bir kılıç” olabileceğini gösterdiğini söyledi. Bankanın analistleri, dijital varlıkların parasal sıkılaştırma gibi makroekonomik güçlere karşı bağışık olmayacağını söyledi. Banka, Kasım ayından bu yana toplam kripto piyasasının %40 civarında düştüğünü not ediyor. Slayt, esas olarak makroekonomik faktörler,
goldman-sachs-bitcoin-ve-altcoinler-hakkinda-yorum-yapti

Goldman Sachs, Perşembe günü yayınladığı bir raporda, kripto para piyasasındaki son geri çekilmenin ana akım benimsemenin “iki ucu keskin bir kılıç” olabileceğini gösterdiğini söyledi.

Bankanın analistleri, dijital varlıkların parasal sıkılaştırma gibi makroekonomik güçlere karşı bağışık olmayacağını söyledi.

Banka, Kasım ayından bu yana toplam kripto piyasasının %40 civarında düştüğünü not ediyor. Slayt, esas olarak makroekonomik faktörler, yani dijital pazarların dışındaki gelişmeler tarafından yönlendirildiği için benzersizdir.

Zach Pandl liderliğindeki analistler notta, ana akım benimseme, değerlemeleri artırabilir, ancak aynı zamanda, dijital varlıkları tutmanın çeşitlendirme faydalarını azaltan diğer finansal piyasa değişkenleriyle korelasyonları da artıracaktır.

Raporda, Bitcoin’deki düşüşün, Federal Rezerv’in faiz oranlarını artırma yönündeki hareketine olumsuz tepki veren “düşük karlı teknoloji stoklarındaki ve son halka arzlardaki düşüş” ile yüksek oranda ilişkili olduğu belirtildi.

Goldman Sachs, enflasyon riski ve öncü teknoloji hisse sektörleri için vekillerle pozitif korelasyona sahip olduğundan ve reel faiz oranları ve ABD dolarının değeriyle negatif korelasyona sahip olduğundan, Bitcoin varlık sınıfları arasında son rotasyonların merkezinde yer alıyor.

Banka, token fiyatlarındaki keskin düşüşlerin tasfiyelere ve teminat olarak madeni paraları kullanan merkezi olmayan finans (DeFi) platformlarında borçlanmada düşüşe yol açtığını belirtti.

Raporda, metaverse uygulamaları gibi blok zinciri teknolojisinin daha da geliştirilmesi, zaman içinde belirli dijital varlıklar için “laik bir arka rüzgar” sağlayabilir, ancak merkez bankalarının parasal sıkılaştırması gibi “makroekonomik güçlere karşı bağışık” olmayacaklar.

Özel Haberler, sitemizde yayınlanan yazılardan haber almak için Twitter, Instagram hesaplarımızı ve Telegram ile Youtube kanalımızı takipte kalın!

Add a comment

Telegram Kanalımızda Günlük Haftalık Kripto Analizleri Başladı!

X