Shiba Inu Madenciliği Nasıl Yapılır?

Shiba Inu Madenciliği Nasıl Yapılır?

Haberler
Ocak 29, 2022 tarafından Regulas
137
Shiba Inu madenciliği nasıl yapılır? Shiba Inu (SHIB), lansmanından sonraki 15 ay içinde yüzde 17 milyonun üzerinde artış kaydettikten sonra kripto dünyasında büyük bir sansasyon haline geldi. “Dogecoin katilinin” inanılmaz başarısı, yatırımcıların onu ne zaman satın alacağı ve madenciliğinin nasıl olacağı sorularını beraberinde getirdi. 360Koin olarak sizler için, Shiba Inu madenciliği nasıl yapılır? ShibaSwap likidite
shiba-inu-madenciligi-nasil-yapilir

Shiba Inu madenciliği nasıl yapılır? Shiba Inu (SHIB), lansmanından sonraki 15 ay içinde yüzde 17 milyonun üzerinde artış kaydettikten sonra kripto dünyasında büyük bir sansasyon haline geldi.

“Dogecoin katilinin” inanılmaz başarısı, yatırımcıların onu ne zaman satın alacağı ve madenciliğinin nasıl olacağı sorularını beraberinde getirdi.

360Koin olarak sizler için, Shiba Inu madenciliği nasıl yapılır? ShibaSwap likidite havuzuna SHIB nasıl yatırılır? Gibi soruları yanıtlayacağız.

Shiba Inu (SHIB) Nedir?

Shiba Inu (SHIB) nedir? SHIB, 2020 yılında anonim kurucu “Ryoshi” tarafından Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş, merkezi olmayan bir meme tokenidir. ERC-20 standart jetonunun sembolü olarak bir shiba inu köpeği bulunur.

Bu nedenle ve meme token doğası nedeniyle SHIB, yaygın olarak “Dogecoin katili” olarak adlandırılır. İkonik meme tokeni Dogecoin, SHIB’den yedi yaş büyük olmakla birlikte iki jeton da saf eğlence amacı ile üretildi.

SHIB kurucuları ayrıca tamamen merkezi olmayan ve topluluk odaklı bir token yaratmanın nasıl bir şey olduğunu test etmek istediler. Bu, büyüme potansiyelinin bir yardımcı programa değil, topluluk büyümesine güçlü bir şekilde bağlı olduğu anlamına gelir.

Öte yandan, SHIB kurucuları, SHIB çevresinde, diğer iki jetonu (LEASH ve BONE) ve merkezi olmayan bir borsa olan ShibaSwap’ı içeren ve jetonların takas edilebileceği, stake edilebileceği veya bir likidite havuzuna yatırılabileceği bir ekosistem geliştirdi. Shiba Inu (SHIB) hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsin!

Shiba Inu Madenciliği Nasıl Yapılır?

Shiba Inu madenciliği nasıl yapılır? Shiba Inu, yerel bir blok zinciri olmayan bir ERC-20 projesidir. Ethereum blok zincirinde oluşturulur ve barındırılır.

SHIB’nin yeni oluşturulan işlem bloklarını blok zincirine ekleyen ve madencileri kripto para birimi ile ödüllendiren geleneksel bir iş kanıtı (PoW) algoritması kullanarak Bitcoin (BTC) veya Ethereum (ETH) ile aynı şekilde çıkarılamayacağı anlamına gelir.

ERC-20 jetonları yalnızca basılabilir . Tipik olarak süreç, akıllı sözleşmeleri, programlamayı ve tüm geliştirme malzemelerini içerir.

Sadece SHIB yatırımlarını artırmak isteyenler için süreç farklı bir şekilde gelişir. Stake veya likidite havuzları!

Likidite Havuzları İle Shiba Inu Madenciliği Nasıl Yapılır?

Likidite havuzları, merkezi olmayan borsalarda (DEX’ler) işlem yapılmasını sağlar ve DeFi ekosistemini destekler.

Likidite madencileri olarak adlandırılan token sahipleri, varlıklarını paylaşılan likidite havuzlarına yatırır. Diğer tüccarların havuza karşı ticaret yapmasına izin veren belirli bir DEX için likidite yaratırlar. Bu önemlidir çünkü DEX’lerde tüccarlar birbirlerine karşı değil, merkezi olmayan likidite havuzuna karşı ticaret yaparlar.

Likidite sağlayıcıları, jetonlarını havuza yatırdıkları için ödüllendirilir. Tipik olarak, havuzdaki paylarıyla orantılı olarak işlemlerden getiri elde ederler.

ShibaSwap Likidite Havuzuna SHIB Nasıl Yatırılır?

1. Cüzdanını Bağla

Stake etmede olduğu gibi, önce ShibaSwap borsasını açın ve kripto para cüzdanınızı ona bağlayın.

shiba-madenciligi-nasil-yapilir

2. Jetonları Takas Edin

Cüzdanınızda herhangi bir SHIB jetonunuz yoksa, “Swap” seçeneğini seçin ve seçtiğiniz jetonları Shiba Inu (SHIB) ile değiştirin. Ardından çeşitli kripto birimleri arasından seçim yapın, takas etmek istediğiniz token miktarını belirtin ve seçiminizi onaylayın.

shiba-madenciligi-nasil-yapilir

3. DIG’e Likidite Sağlayın

DIG’e basın ve “Likidite Ekle” bölümünü seçin. Shiba Inu jetonunu içeren bir likidite havuzu (veya likidite çifti) seçin. Bu, ödülle birlikte karşınıza kullanacağınız kadar token’ın kilitleneceği havuz çıkacaktır. Havuza kilitlemek istediğiniz jeton sayısını belirleyin, “Tedarik’e” tıklayın ve seçiminizi onaylayın.

Her şey onaylandıktan sonra, likidite sağlayabilecek ve jetonlarınızı likidite havuzuna kilitlemek için pasif gelir elde etmeye başlayabileceksiniz. Ancak, ShibaSwap’ta bu iadeleri talep etmek için son adımı tamamlamanız gerekir.

shiba-madenciligi-nasil-yapilir

4. İadelerinizi Talep Edin

İadelerinizi talep edin ShibaSwap ara yüzünde WOOF bölümünü açın. Likidite havuzunuzu (likidite çifti) bulun, açın ve jetonlarınızı stake etme seçiminizi onaylayın. Bu, ShibaSwap’in jetonlarınızı harcamasına ve belirlenen oranda gerçek zamanlı getiriler üretmesine olanak tanır.

Borsa, getirilerinizin %33’ünü anında talep etmenizi sağlarken, kalan %67’si 6 ay boyunca kilitli kalır.

Neden Bakım Yapmalısınız?

Shiba Inu (SHIB), 2021’de geniş kitlelerin ilgisini üzerine çekti ve rekor seviyelere ulaştı. Büyük düzeltmelerle son derece değişken bir varlık olmasına rağmen, SHIB takipçileri, etkileyici fiyat artışlarını tekrarlamasını bekliyor. Ayrıca SHIB ödeme yöntemi olarak kabul edilme yolundadır. Bunu akılda tutarak, SHIB’lerin nasıl çoğaltılacağını bilmek, kripto portföylerinde “köpek yetiştirmek” isteyenler için faydalı olabilir.

Bugün ki yazımızda sizlere Shiba Inu madenciliği nasıl yapılır? ShibaSwap likidite havuzuna SHIB nasıl yatırılır? Gibi soruları yanıtlamaya çalıştık. Sizin de konu hakkındaki fikirlerinizi almak ve benzeri sorularınıza yanıt bulabilmeniz adına buradayız! Özel Haberler, sitemizde yayınlanan yazılardan haber almak için Twitter, Instagram hesaplarımızı ve Telegram ile Youtube kanalımızı takipte kalın!

Add a comment

Telegram Kanalımızda Günlük Haftalık Kripto Analizleri Başladı!

X