Türk Yatırımcısı Dünya Genelinde İlk Beşte!

Türk Yatırımcısı Dünya Genelinde İlk Beşte!

Haberler
Ocak 29, 2022 tarafından OttOCrypto
96
Türk Yatırımcısı Dünya Genelinde İlk Beşte! Ve kripto para ekosisteminde öncülük rolünden payını almaya devam ediyor.   12 Şubat 2021 tarihli haberimizde analiz sitesi SimilarWeb tarafından paylaşılan istatistiklere göre Binance web sitesi ziyaretçilerinin giriş yaptığı ülkeler grafiğinde Türk kullanıcıların başı çektiğini bildirmiştik. 20 Şubat 2021 tarihli haberimizde ise Dünya Ekonomik Forumunun düzenlediği ankette,  nüfusa oranla
Türk Yatırımcısı Dünya Genelinde İlk Beşte!

Türk Yatırımcısı Dünya Genelinde İlk Beşte! Ve kripto para ekosisteminde öncülük rolünden payını almaya devam ediyor.

 

12 Şubat 2021 tarihli haberimizde analiz sitesi SimilarWeb tarafından paylaşılan istatistiklere göre Binance web sitesi ziyaretçilerinin giriş yaptığı ülkeler grafiğinde Türk kullanıcıların başı çektiğini bildirmiştik.

20 Şubat 2021 tarihli haberimizde ise Dünya Ekonomik Forumunun düzenlediği ankette,  nüfusa oranla dünyanın en büyük 74 ekonomisindeki kripto para kullanımı bilgisini paylaşmış. WEF tarafından Statista’ya yaptırılan Küresel Tüketici Anketi’nde Türkiye’nin kripto para kullanımında Avrupa’da lider, dünya sıralamasında ise 4. ülke olduğunu bildirmiştik.

Ve yine wearesocial.com sitesinin yaptığı güncel çalışmaya göre Türkiye, dünyanın en çok Kripto para satın alan ülkeleri sıralamasında  ilk 5’teki yerini korumuş görünüyor.

Türk Yatırımcısı Dünya Genelinde İlk Beşte!
Türk Yatırımcısı Dünya Genelinde İlk Beşte!

Türkiye Cumhuriyeti Ve Kripto Para Ekosistemi

İktidar partisi başkanvekili Mustafa Elitaş yakın zamanda beklenen kripto para regülasyonu hakkında kafa karışıklıklarını gidermek için bir açıklamada bulunmuştu.

 ”Amaç yasaklayıcı değil, düzenleyici bir yasal prosedür ortaya koymak ve birikimlerini kripto varlıklarda değerlendirmeye çalışan vatandaşlarımızın  mağdur edilmesinin önüne geçmek”

Aynı zamanda Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası geçtiğimiz yıl, Blockchain tabanlı Dijital Türk Lirası için geliştirme çalışmalarını başlatmıştı. Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Tübitak tarafından başlatılan projenin  2022 yılı içerisinde ilk meyvelerini vermesi bekleniyor.

Add a comment

Telegram Kanalımızda Günlük Haftalık Kripto Analizleri Başladı!

X